مسئولیت اجتماعی

با توجه به تغییرات اقلیمی سالهای اخیر و ضرورت  رفع عوارض ناشی از آن ، بخش تحقیق و توسعه این شرکت در سالهای گذشته توجه ویژه ای در خصوص رفع بخشی از نیازهای این امر در دو بخش زیر داشته است که کشور را از واردات آنها بی نیاز نموده است.

1. کمبود بارش سالانه و در نتیجه خشکسالی در اغلب نقاط کشور بخصوص فلات مرکزی و شرق کشور و همچنین نیاز به اجرای پروژه های انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به مناطق کم بارش کشور ، نیاز به لوله های فولادی قطور دارد که این شرکت رفع نیازهای فنی تولید لوله های فولادی قطور و تجهیزات تست آنها در رابطه با تامین لوله های انتقال آب را انجام و نهایی نموده است .

2. کاهش شدید تولید انرژی برق – آبی در کشور بدلیل کمبود آب پشت سدها  و در این حال افزایش مصرف انرژی بدلیل بالا رفتن و استقرار طولانی مدت دمای هوا  در فصلهای گرم سال ، نیاز به افزایش تولید انرژی برق را دو چندان کرده است .

انرژِیهای تجدید پذیر بعنوان پاک ترین جایگزین در رابطه با افزایش تولید انرژی برق میباشد که برخورداری نقاط مختلف کشور بخصوص نوار مرزی شرق کشور بعنوان یکی از مناطق بارز و مستعد تولید انرژی برق از طریق نیروگاههای بادی ، این شرکت را بر آن داشت تا طراحی و ساخت اقلام مکانیکی توربینهای بادی از جمله گیربکسهای خورشیدی و اقلام زیر  را در زمره طرحهای مطالعاتی خود قرار داده که این امر در سال 1400 باتمام رسید و نهایی گردید بنحویکه کشور را از واردات توربینهای بادی تا ظرفیت دو و نیم مگاوات بی نیاز نموده است.